בית 8 באסטרולוגיה

בית 8 באסטרולוגיה שייך בראש ובראשונה לאינטימיות. אינטימיות עם עצמכם ואינטימיות עם אחרים (מעטים ביותר). החיפוש אחר הקרבה והחשיפה הזו היא הדבר שאתם הכי רוצים ובו בזמן הכי מפחדים ממנו. אנשים בית 8 לומדים להכיר את עצמם דרך המבנים הרגשיים של עצמם ותמיד יש עוד רובד ועוד רובד לחקור ולהעמיק בו. בבית 8 אדם מתמודד עם הפחדים העמוקים שלו ועם הנושא החשוב של כוח: שימוש בכוח לטובה או לרעה כשזה מגיע לאנשים אחרים.  

בית 8 ידוע גם כבית הקארמה, זהו המקום שבו אפשר לעבד את כל ההרגלים הטבועים עמוק בתוך הנשמה, לצלול לתוך הכוחות הנפשיים האפלים והמוארים המרכיבים את הפסיכה האנושית, ובו אנחנו מוצאים את הפסיכולוגיה, האסטרולוגיה, הכישוף וכל דרך אנושית אחרת שהומצאה כדי לנסות ולתת מילים ומשמעות להתנסויות אישיות במימדים שאי אשפר לגעת בהם, רק להרגיש אותם.

אנשי בית 8 מרגישים לבד, ומצד שני הם אלו שיכולים הכי בקלות להתמזג עם אחרים. התמזגות טוטאלית שבה שניים הופכים לאחר, שבה שני הצדדים משתנים וכשהן חוזרים לעצמם הם כבר לא אותו הדבר. אחת הדרכים שבה זה קורה היא דרך קיום יחסי מין ולכן הם נמצאים תחת הבית הזה.

באסטרולוגיה הקלאסית בית 8 הוא בית הסודות, הבית של נכסים ששייכים לאנשים אחרים, ירושות, אובדן ומוות. זהו הבית שהכי מעניין אותנו ומפחיד אותנו באותה המידה. אנשי בית 8 (בניגוד לאמונה הרווחת) הם בדרך כלל מאריכי ימים, אבל הם כן מתעניינים מאוד במוות, עוברים תהליכי מוות במהלך החיים יחד עם הלידה מחדש שמתרחשת אחריהם. מוות הוא חלק מהחיים, אובדן של אנשים יקרים ואהובים משנה את יקיריהם שנשארים איתנו, וכמובן לפעמים מעשיר אותם, לפעמים מרושש אותם או שולח אותם לבית המשפט לריב על הירושה.

ההתמודדות עם נושאי בית 8 בחברה שבה אנחנו חיים מעלה פחד: אף אחד לא רוצה לחשוב על מוות, יחסי מין עדיין מציפים רגשות עמוקים, צלקות ואין כמעט אדם שנקי מדעות קדומות בנושא, בית 8 מציף את ההיסטוריה של הקשר עם כוחות שנמצאים צעד אחד מאיתנו. אנשים שמצליחים להתמודד עם נושאי בית 8 הופכים לאנשים חזקים ביותר, אלו שיודעים נתינה אמיתית מהי, נתינה ללא בקשת תמורה (מתן בסתר הוא תחת בית 8 , כמו גם הצד השני שלו גניבה וסחיטה באיומים), בדרך לאידיאל הזה אנשים רבים יחוו אובדן, או ההפך, עושר פתאומי שיחייב אותם ללמוד את ערכו האמיתי של רכוש. 

שמש בבית 8: אתם מעדיפים להישאר מאחורי הקלעים ולא למשוך לעצמכם תשומת לב יתרה. יש לכם כריזמה ותם משדרים סקס אפיל גם אם אתם לא מודעים לזה. אתם יכולים להיות מרפאים מצויינים, במיוחד של המקרים הקשים יותר. אם אתם לא נמשכים לטיפול וריפוי, אתם תטפלו ברכוש של אנשים אחרים, בנקאים מצוינים או סוכני השקעות טובים. במהלך החיים אתם תיקחו אחריות על הקרובים אליכם. הזוגיות שלכם חשובה לכם מאוד ואתם דורשים כנות ויושר פנימי מהקרובים לכם, אתם לא סולחים על בגידה.

ירח בבית 8: הרגשות שלכם אינטנסיביים ביותר, ואתם מרגישים אנשים אחרים ברמות אחרות שלא תמיד הם מודעים להם, קולטים את השקרים הקטנים שהם מספרים לעצמם. מגיל צעיר אתם מקבלים את מה שאתם לא רוצים ברגעים מסוימים: מקבלים תשומת לב כשאתם רוצים להיות לבד, וכשאתם כן רוצים יחס, מתעלמים מכם. הספונטניות שלכם מתבטאת עם חששות והסתרות. אתם תפתחו אמונה חזקה בעצמכם ובקשר שלכם אל הכוחות שמעבר במהלך חייכם. יש לכם כישרון עם ניהול נכסים. מערכות היחסים הקרובות שלכם משנות אתכם כל פעם מחדש.

מרקורי בבית 8: אתם אוהבים סודות. אוהבים ללמוד פסיכולוגיה, פארא פסיכולוגיה ועוד לימודי הנפש. אתם לא אוהבים לדבר הרבה, וחולקים את מה שיש לכם להגיד עם אנשים נבחרים בלבד. אתם אוהבים עומק בשיחות, ומתעבים שטחיות. לפעמים אתם מדברים מרובד אחר שקשה למי שנמצא אתכם לתפוס למה אתם מתכוונים.

ונוס בבית 8: אתם משדרים סקסיות גם אם מודעים לכך וגם אם לא. אנשים מוצאים אתכם מרתקים, אבל לא מובנים. קשה לכם להגיד בדיוק מה אתם רוצים, ואתם לא חולקים רגשות בקלות. חלקכם אוהבים לעשות מניפולציות רגשיות, וחלקכם פשוט מסתגרים. כל מערכות היחסים שלכם הן קרמטיות (זה עובד גם בטוב, לא רק ברע). יש לכם כישרון לניהול כספים, השתמשו בו ביושר.

מרס בבית 8: אתם אינטנסיביים ביותר. לא עושים חצי עבודה או הכול או לא כלום. אתם נכנסים למאבקי כוחות אפילו כשאם לא מתכוונים לזה. יש לכם סבלנות רבה ואתם יודעים לעבוד טוב מאחורי הקלעים. יש לכם זיכרון ארוך ויש לכם משיכה מינית על בני המין השני. סה"כ זהו מיקום מצוין למרס, הכוונות שלכם מאוד חשובות כי בסופו של דבר הם יתגשמו.

יופיטר בבית 8: יש לכם אינטואיציה טובה. אתם באים מרקע של גלגולים בתחום הדת והפילוסופיה ובמהלך החיים תחוו משבר אמונה שישנה אתכם. אתם לפעמים אומרים את האמת בפנים, גם אם מי שמולכם לא מסוגל לקבל אותה. כזה מגיע לרכוש יש לכם אמונה ונאיביות ואפילו הגזמה, יש לכם מזל, אבל אי אפשר להעביר את כל החיים בלחכות לו.

שבתאי בבית 8: יש לכם עניינים בלתי פתורים עם מערכות יחסים קרובות במיוחד כשזה מגיע ליחסים מיניים. רבים מכם בוחרים שלא להתעסק עם זה, חלקכם מסרבים להכיר שיש נפשות פגיעות מסביבכם ומעדיפים לא לדבר על שום רובד רגשי עמוק שקשור ביחסים עם בני המין השני. יש מביניכם שבוחרים בפריצות, יש שבוחרים בהתנזרות, כולכם צריכים למצוא את האיזון. אתם עוברים בין הרגשת עליונות להרגשת נחיתות ומחפשים את האיזון. אלו מכם שמסכימים להיפתח יכולים לזכות ביחסים נהדרים ותומכים. אתם, יותר מכולם צריכים ללמוד להיות קשובים למה שבני הזוג שלכם אומרים לכם ומבקשים מכם. לאורך שנים עם הרבה סבלנות אתם יכולים לצבור רכוש רב, אבל אצלכם שוב, יותר מאחרים, כל פעילות לא ישרה, תעלה לכם ביוקר.

אוראנוס בבית 8: אתם אוהבים אסטרולוגיה. אתם אוהבים לעשות אנליזה לרגשות שלכם ושל הקרובים אליכם, שימו לב איך אתם חולקים את המידע והאם הוא אכן מביא תועלת למי שנמצא אתכם. אתם נמשכים ללימודי מיסטיקה ויש לכם כשרון טבעי לזה. אתם הכי מכירים את השינויים הבלתי צפויים שיכולים לקרות עם אהבה חדשה, או עם סכומי כסף בלתי צפויים (ושוב, גם בטוב וגם ברע).

נפטון בבית 8: אתם מרגישים את הרגשות העמוקים של אנשים אחרים, אבל לומדים בגיל צעיר שעדיף לא לדבר על זה. אתם חולמים על גן העדן האבוד, והרבה מכם מעדיפים לחיות בעולם רחב של חלומות בתוך מציאות מצומצמת, הדרך החוצה היא לאפשר לעצמכם לוותר על הרבה אשליות. אתם נאיבים וחלקכם פתוחים לפגיעה במישור המיני, עד לרמה של ניצול. יש לכם יכולות לטפל באנשים אחרים, אבל אתם חייבים לבסס בסיס איתן בתוך עצמכם המגדיר לכם מי אתם לפני שאתם מתחילים לעזור לאחרים. יש לכם לב רחב שרוצה לעזור לכולם.

פלוטו בבית 8: אתם תחוו מאבקי כוחות רבים, אפילו אם לא התכוונתם לזה. יש לכם כוחות השפעה על אחרים וחשוב שתשתמשו בהם בתבונה כדי לבנות ולא כדי להרוס. חלקכם מוכנים לצאת למסע הרס שיפיל גם אתכם בדרך, וכשאי להבין כמה שיותר מוקדם ששום נקמה לא שווה את זה. יש לכם כוחות ריפוי, אבל רובכם תעסקו במקצועות רגילים ותשפיעו בדרך זו על אחרים. היחסים שלכם עם בני הזוג השני תמיד חשובים ותמיד משנים אתכם ואותם. יותר מכל המיקומים האחרים למידה של מתן בסתר ללא בקשת תמורה היא הדרך לשלווה פנימית אצלכם.