בית 6 באסטרולוגיה

בית 6 באסטרולוגיה מייצג את המטלות היום יומיות, את השיגרה שיש לכולנו. בית זה מייצג את הבריאות, את המשימות היומיות שיש לכולנו, את היכולת לטפל בפרטים הקטנים וכל מה שצריך לעשות ולהיות לפני שמקבלים לחוות את מה שרוצים. זהו בית שדורש צניעות ועשייה יותר מכל דבר אחר.

בית 6 באסטרולוגיה מייצג את השלב האחרון בהתפתחות האישית, לפני שיוצאים החוצה את העולם הרחב בחלק העליון של ההורוסקופ. בבית 6 לומדים איך להיות יעילים, איך לטפל בעצמנו, איך לשפר את ההתנהלות שלנו בעולם. בבית 6 גם לומדים איך לתת שירות: לטפל באחרים, להיות מטופל של ידי אחרים.

בבית 6 לומדים איך את כל נושא התחזוקה: איך להוציא אנרגיה בצורה חכמה ויעילה, איך לאכול נכון, איך להתעמל ולשמור על אורח חיים התורם לגוף ולנפש. בבית זה נמצאות הבעיות הרפואיות שכל אחד ואחת מאיתנו נתקלים בהם. בבית זה גם נלחמים בבזבוז זמן, מנסים להגיע לשלמות בכל מה שעושים, מנסים להגיע לסדר ולניקיון והבית מתאר גם את העבודה עצמה שאתם עושים (לא הקריירה שזה בית 10, אלא העבודה או השירות תכלס שנעשים על בסיס יום יומי)

בית שש חזק נותן יכולת טכנית טובה, יכולת טיפולית מעולה, יכולת לשמור על שיגרת חיים בריאה, לאכול נכון, להתעמל נכון, להגיע בזמן ולעשות את כל המטלות שיש לכם. הצד השני של בית 6 מייצג את כל מה שמסבך את החיים: היפוכונדריה, אי סדר לעומת סדר מוגזם, שיכחה, וחוסר רצון לקרוא או להתעסק עם האותיות הקטנות.

שמש בבית 6: יש לכם יכולת אדירה לטפל. אתם צנועים, מסוגלים לקחת על עצמכם משימות הדורשות עיסוק רב בפרטים הקטנים, ויודעים לתת שיורת מעולה. אתם רודפי שלמות, וקשה לכם עם אי סדר. אתם מסוגלים להיות מאוד ביקורתיים כלפי כל אלו שלא מסוגלים לשמור שיגרה יומית כמוכם.

ירח בבית 6: אתם מרגישים בטוחים כשאתם בעשייה, כשיש לכם הרבה מטלות לעמוד בהם. קשה לכם מאוד להירגע, ללמוד ליהנות ומה שנקרא: לזרום. אתם לפעמים מתעסקים בפרטים הקטנים כל כך עד שאתם שוכחים את התמונה הגדולה ומה חשוב באמת. אתם רוצים שהכל יהיה נקי, מסודר ומושלם, וצריכים להזכיר לעצמכם שאין דבר כזה מושלם באמת. שווה לכם ללמוד שיטות שבהן מפחיתים את כמות הדאגות המסתובבות בראש. אתם מטפלים מצוינים.

מרקורי בבית 6: יש לכם יכולת טכנית מעולה. אתם צנועים וחסכנים בדיבור, וזה משהו שתצטרכו ללמוד לעשות – לדבר חזק יותר. יכולת התקשורת שלכם מוגבלות לעניינים שצריכים לעשות ואתם הולכים לאיבוד כשהשיחה מגיעה לרגשות או לחלומות. סה"כ זהו מיקום מעולה למרקורי.

ונוס בבית 6: אתם אנשי שירות הלקוחות הטובים ביותר שישנם. איכפת לכם מיצירה של עבודה טובה, שירות נאות וצניעות היא ערך עליון אצלכם. אתם אוהבים ללמוד שיטות טיפול מסורתיות ואלטרנטיביות ויכולים להיות מטפלים מעולים. אתם צריכים ללמוד שלא כולם רודפי שלמות כמוכם וללמוד לקבל אותם כפי שהם.

מרס בבית 6: אתם מכורים לעבודה. תמיד מתקנים משהו, תמיד מסדרים עוד דבר אחד קטן. יש לכם נטייה לטבוע בפרטים הקטנים ולהיות ביקורתיים כלפי אחרים. יש לכם קצב מהיר מאוד ויחד איתו חוסר סבלנות כלפי אלו שלא עומדים בפרמטרים הגבוהים שלכם, או שנראים לכם חולמניים.

יופיטר בבית 6: אתם אוהבים להרגיש שיש חשיבות לעבודה שלכם. זה המקום הכי צנוע שבו יופיטר יכול להיות, ועדיין הנטייה שלו להגזמה יכולה להתבטא ביותר מדי אחריות או לקיחת יותר מדי עבודה ממה שאדם אחד מסוגל לעשות. אתם טובים בטכנולוגיה ומסתגלים מהר לשינויים בשיגרה. חשוב ללמוד לא להגזים עם שום משטר אכילה (יותר מדי או פחות מדי) ואתו הדבר גם לגבי התעמלות או מדיטציה (שוב, יותר מדי או פחות מדי).

שבתאי בבית 6: בעיניכם הבריאות היא משימה בעלת חשיבות עליונה ואתם פשוט לא מצליחים להבין את כל מי שמזלזל בשמירה על חיים בריאים (הרגלי אכילה, התעמלות וכו'). אתם יכולים להגזים בשמירה על רוטינה קבועה, ובביקורת על כל מה שכרגע נראה לכם לא מסוגר, לא מתוקן, או פשוט לא מושלם. אתם אכן צריכים לשמור על הבריאות שלכם יותר מאחרים, ויכולת העבודה שלכם היא הכי טובה שיש. מסודרים, אחראים, פעמים רבות אתם מרגישים לא מוערכים מספיק וכנראה שאתם צודקים בזה.

אוראנוס בבית 6: אתם מצוינים עם טכנולוגיות מתקדמות, אבל אתם משתעממים מאוד מהר. אתם חייבים ללמוד צניעות ושיתוף פעולה, למרות שאתם מצליחים להגיע רחוק יותר ומהר יותר עם המטלות שלכם. יהיו לכם הרבה שינויים בשיגרה במהלך החיים. כשיש לכם בעיות בריאות, הן קשות מאוד לאבחנה ברורה.

נפטון בבית 6: אתם צריכים עבודה שבה אתם תטפלו בכל מי שלא שפר עליו מזלו. קשה לכם עם השגרה והמטלות היומיות, אתם חולמים על גן עדן והמציאות האפורה והלא מושלמת כל כך קשה לכם. כשיש נפטון בבית 6 השמירה על בריאות פיזית ונפשית תקינה היא בעלת חשיבות עליונה, במיוחד שמירה על מערכת העצבים.

פלוטו בבית 6: אתם נהנים מלעבוד בעבודות שדורשות קצת סכנה ותחושה של "על הקצה". יהיה לכם שינוי אחד לפחות גדול בחיים שיגיע מבעיית בריאות. יש לכם זיכרון טוב, עין מצויינת לפרטים הקטנים, יכולת עבודה בלתי נדלית, ושימו לב לא להיות כל כך ביקורתיים לא כלפי עצמכם ולא כלפי אחרים. לא חייבים להיות אובססיביים כשזה מגיע לסדר ולנקיון.