רום שמיים

אסטרולוגיה הצלחה

נרום שמייםקודת רום השמיים (MC), הנקודה הגבוהה ביותר בהורוסקופ, מספרת הרבה מאוד על הקריירה של האדם, על המוניטין שיש לו. ה-MC ובית 10מסמלים את הקריירה, את המטרות ארוכות הטווח, מפעל החיים, והסטטוס שנרכש בעולם, לחיוב ולשלילה.

כדי להבין בדיוק למה הכוונה במילה סטטוס, הנה דוגמא:

אתם רוצים לשדך בין בחור שאתם מכירים לבת של השכנה ואתם מתארים את הבחור: אתם מתחילים עם כל מה שיש לו שם בנקודת רום השמיים: איזו קריירה יש לו, תארים אם יש לו, מאיזו משפחה הוא מגיע… ומשם אתם עוברים לתאר את האופק שלו כשאתם מספרים איך הוא נראה ואיזה רושם הוא משאיר. כשאתם מתארים את ה"טיפוס" שהוא, אתם בד"כ מתארים כבר את שליט האופק.

כדי להבין את החישוב האסטרונומי של הנקודה, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר על שיטות הבתים באסטרולוגיה.

רום שמיים וקריירה:

המזל שנמצא בנקודת רום השמיים ייתן לנו חלק מהתמונה לגבי המקצוע שבו האדם יבחר, חלק נוסף מגיע משליט רום השמיים שעל פי בית ומזל נותן יכולות מקצועיות ספציפיות, או כישורים שיכולים בקלות להפוך לקריירה. השפעה חזקה מאוד יש לפלנטות שצמודות לרום השמיים, במידה ויש כאלו, (צמודות גם מכיוון בית 9), והדינאמיקה של הנושא של קריירה מתגלה עם הזוויות שיש לפלנטות אחרות עם הציר הזה.

מה שמייחד את בית 10 הוא שאנשים שאצלם יש דגש על הבית הזה הם אכן קרייריסטים מאוד, אבל ברוב המקרים הפוקוס שלהם הוא לא על הכסף, בטח לא כמו אנשי בית 2, וגם לא מתעניינים בעבודה למען העבודה עצמה שזו ממלכתו של בית 6. הכסף מעניין אותם יותר כסמל סטטוס, מעמד ושליטה. אלו אנשים שרוצים לעשות משהו בעל משמעות בעולם, ומעוניינים בהכרה, מוניטין, יותר מכל דבר אחר.

לאנשים בעלי רום שמיים חזק או בולט יש השפעה שחורגת מתחום הסביבה הקרובה שלהם. זה יכול להיות מנהל מפעל שלוקח החלטות שמשפיעות על רבים שהוא לעולם לא יפגוש, זה יכול להיות אמן שמשפיע על רבים מאוד דרך מילותיו, הרבה לפעמים מדובר בפקיד ציבורי בכיר שההחלטות שלו משפיעות על חלק מהאוכלוסיה, אלו אנשים שכותבים עליהם בעיתונים, ויש להם מוניטין. כפי שאמרנו מוניטין לא חייב להיות מוניטין טוב.

באופן אישי, בית 10 הוא מה שכתוב בקורות החיים שלכם. כמעט ולא נאמרת מילה (אמיתית) על האיכויות האישיות, גם לא מדברים על מראה חיצוני, מדברים רק על התפקידים שמלאתם והניסיון שצברתם. קריירה היא דבר שנבנה, ורום השמיים היא נקודה שאותה בונים במהלך החיים האלה. זהו אחד המקומות היחידים שקשורים יותר לחיים האלה מאשר לחיים קודמים במפת הלידה (יחד עם האופק), ומכאן שנקודת רום השמיים היא דבר שאפשר לבנות אותו לאורך זמן.

איך?  בבית 10 מוציאים לפועל את הניסיון שנרכש לאורך החיים, זהו בית שדורש תעודות: הסמכות מקצועיות, הוכחות לכישורים, ואם אין את אלו, אז קשרים טובים (דרך המשפחה) גם יכולים לעזור. בכל מקרה מדובר כאן על בניה איטית שקורית מעצמה לאורך שנים על גבי שנים. לפעמים יש קשרים טובים,לפעמים יש כישרון, תמיד יש נוכחות.

 

המוניטין המשפחתי

רום שמיים כחלק מהציר של בתים 4 ו-10 מראה על שם משפחה ידוע. יכול להיות שמישהו במשפחה עשה לעצמו שם מקצועי וזכה לפרסום וילדיו נשפטים על פי ההישגים שלו, וצריכים להוכיח את עצמם יותר מאחרים. יכול להיות שלמשפחה יש שם ידוע לשמצה שגם זו התמודדות קשה מאוד לבני המשפחה האחרים שמנסים לחיות חיים רגילים.

יכול להיות גם שמדובר במשפחה שיש אצלה דגש חזק מאוד על המשפחה כערך עליון, אבל כבוד המשפחה הוא ערך עליון עוד יותר.

אלו אנשים שיש להם נוכחות כבר מגיל צעיר, כזו שגורמת לאחרים לפנות אליהם להנהגה, לעצה, להובלה. לא תמיד הם מסוגלים בגיל צעיר להתמודד עם הדרישה הזו, שמגיעה כבר מהבית, כבר מגיל צעיר, הורים שמזהים שיש משהו בילד הזה ומפתחים ציפיות. לפעמים הילד עצמו יודע שיש בו משהו מיוחד ומצפה מעצמו להרבה מאוד, לא משנה מאיפה זה מתחיל, העובדה היא שיש שאיפות ויש ציפיות גבוהות.

אסטרולוגיה קריירההשפעת הפלנטות בצמידות לרום שמיים:

פלנטה שצמודה לרום השמיים עד 8 מעלות משני הכיוונים (גם מבית 9, גם מבית 10) מעלה מאוד את הסיכוי שהשם של האדם יהפוך למותג. הרבה מאוד שחקני קולנוע הם בעלי פלנטה אחת או יותר שצמודה לרום השמיים, כמו גם תעשיינים מובילים, מדענים, ספורטאים, פוליטיקאים, אמנים וכל האנשים ששמם יוצא לפניהם בקשר למקצוע שלהם, לפעמים גם ממשיכים להיזכר הרבה לאחר מותם.

כאשר יש פלנטות בצמידות לרום שמיים בשילוב עם פלנטות ליד האופק (בד"כ בריבוע ל-MC) אלו אנשים שפשוט הולכים בדרכם שלהם, לא עוצרים לשאול אחרים מה הם חושבים, לא מנסים למצוא חן, אלא פשוט רוקדים למוזיקה של עצמם בלבד. גם אם מנסים להתאים את עצמם לנסיבות, הם לא מצליחים. לפעמים הנסיבות מתאימות לכישרון שלהם ואז הם אלו שמצליחים ומתפרסמים בגדול. לפעמים הנסיבות לא מתאימות ואז הם אלו שנחשבים על ידי כל מי שמכיר אותם לכישלון, כי איך אפשר עם כל כך הרבה כישרון ויכולת לא להצליח?

 

 

חוק ומוסר:

מאחר ואלו אנשים שמגיעים לעמדות השפעה, השאלה איך הם מנצלים את מעמדם היא שאלה שהופכת להיות מהותית לא רק אצלנו במדינה, אלא בהרבה מאוד מדינות נוספות ברחבי העולם. עד למאה ה-18, היה מותר לשליט לעשות מה שבא לו על פי חוק, ועד כמה שנראה שהתקדמנו, אולי לא באמת הלכנו ממש רחוק ושליטים גם היום עושים מה שבא להם ואם צריך לחוקק חוקים חדשים, אז אין בעיה, הם יעשו את זה.

רום השמיים לא!! מתעניין בתיאוריות פילוסופיות על מה נכון או לא נכון לאדם לעשות. האמונה הרווחת היא כזו שלמען הצלחה בקריירה מותר לעשות את כל מה שאחרים עושים כדי להגיע לאותה המטרה. כך שאנשי רום השמיים לא נסוגים ממאבקים שבהם יש השמצות הדדיות, לא נסוגים מפוליטיקה מלוכלכת כדי להוציא לפועל את הפרוייקט שהם עומדים בראשו.

השאלה היא יותר מי ייתפס וישלם (אולי) מחיר על ההתנהלות שלו ומי לא? הסוד טמון בפלנטות המעורבות, במידת ההתאמה שלהן למזל ולמיקום ובאספקטים שהן עושות.

אספקטים לרום השמיים:

לרבים מאיתנו אין פלנטות צמודות לרום השמיים, אבל עדיין יש השפעה נוספת, חשובה גם היא, של הזוויות או האספקטים של פלנטות שמפוזרות על פני מפת הלידה לרום השמיים. הן יכולות להשפיע מאוד על מהלך הקריירה של האדם, על הבחירות או הקונפליקטים איתם הוא מתמודד.

אספקט של מולות מבית 4 (או 3) מוביל לקונפליקט בין חיי המשפחה לבין הקריירה. בעולם המודרני כולם מרגישים שהם נקרעים בין הבית לבין העבודה, אבל אלו שיש להם פלנטות ב-180 לרום השמיים מוצאים את עצמם שוב ושוב נשאבים לעיסוקי המשפחה, טיפול באלו זקוקים לזה, על חשבון הקריירה.

אספקט של ריבוע מבית 1: אלו אנשים שמצפים מהם להרבה. יש להם רושם ראשוני מצויין, דינמי, וגם מה שנקרא: יכולת אישית גבוהה. העימותים מגיעים כאשר הציפיות הן גבוהות מדי, או שיש מישוה אחר במשרד שמרגיש מאויים על ידיהם, או שהם משתעממים ונמאס להם ובא להם האתגר הבא.

אספקט של ריבוע מבית 7 מוביל לקונפליקט בין חיי הזוגיות ודרישות העבודה, מוביל גם למערכות יחסים שמערבות עבודה עם יחסים אישיים, ואלו יחסים שאמנם מקדמים את שני הצדדים, אבל הם לא הרמוניים ונתונים לעימותים תמידיים.

אספקט של משולש (טריין) מבית 6 נותן יכולת מקצועית מעולה, אוטוריטה בתחומם. אספקט של משולש מבית 2 הוא הדבר שכולם הכי רוצים: הקריירה מתחברת מצוין עם כסף.

אספקט של משושה (סקסטייל) מבית 8 נותן יכולת טובה לניהול כספים ולקריאת אנשים שמאוד שמסייעת לבנייה נכונה של הקריירה, אספקט של משושה מבית 12 נותן יכולת לגעת בקהלים רחבים מאוד, אינטואיציה, יכולת קריאה והשפעה על דעת הקהל.

שילוב עם פלנטות (על קצה המזלג)

אסטרולוגיה הצלחהשמש  עם רום שמיים: אנשים בעלי כריזמה ונוכחות חזקים מאוד. מגיל צעיר הם בולטים בשטח ומקבלים כבוד גם מחבריהם וגם ממוריהם. יש נטייה למנות אותם להיות המובילים והמנהלים, דלתות נפתחות בפניהם. יכולים להיות אנשים שמנפחים את האגו עד כדי איבוד קשר עם המציאות והתנהלות רודנית מול בני משפחה וחברים.

ירח עם לרום שמיים נותן פופולאריות אצל הסבתות והנכדות. יכולת לעבודה עם ילדים, הרבה אמהות שהקריירה שלהם היא בלהיות אמא, גברים שלא מסתירים את הרגשות שלהם ואפילו עובדים במקצועות שנחשבים לכאלו ששייכים לנשים.

מרקורי עם רום שמיים נותן נוכחות תקשורתית מעולה. אלו אנשים שיודעים איך לדבר ולהרשים ולסחוף, יודעים איזה מילים הם הנכונות ומה להגיד למי. מסוגלים למכור מים לדגים, הרבה פעמים גם עם יכולת טכנית טובה מאוד כתוספת לכישורים שלהם. נחשבים על ידי אחרים לחכמים מאוד. יכולים לנצל את כל הכישורים הללו למטרות של רווח מהיר על חשבון אחרים ולהיתפס.

ונוס עם רום שמיים נותנת פופולאריות אצל נשים. בד"כ גם יש כישרונות לעיצוב (מכל הסוגים והמינים), ידיים טובות, יכולת גישור וכישורים חברתיים מהמעלה הראשונה. אנשים שפשוט נראים טוב תמיד. תמיד הביגוד מושלם, תמיד השיער מושלם וגם הנימוסים. כאן הבעיה היא שיכולה להיות קנאה מנשים אחרות שמובילה למעשים לא צפויים.

מרס עם רום שמיים נותן פופולאריות אצל הגברים. יכולת מנהיגות, אסרטיביות, פתיל קצר, סקסיות ונחישות שמפתיעה רבים לאורך השנים. במקרים הפחות טובים מדובר בהרבה אופציות שכולן קשורות לשימוש לא מוסרי ולפעמים גם לא חוקי בכוח או בהשפעה.

יופיטר עם רום שמיים נותן הצלחה בקריירה שבקלות מתרגמת גם לשפע חומרי, בהרבה מקרים אנשים שממשיכים והופכים למורים. במקרים הפחות טובים יש הגזמות או התמכרויות שאי אפשר להסתיר אותן.

שבתאי עם רום שמיים נותן רצינות ועבודה קשה ואחריות מגיל צעיר. יכולים להתמיד ולעבוד קשה את דרכם לפסגה. בטוחים שהמוסר של עצמם הוא המוסר שכולם צריכים להישמע לו.

אוראנוס עם רום שמיים – הגאונים שמקדימים את זמנם, אנשים שתמיד מפתיעים, תמיד מאתגרים את עצמם ולא מתחשבים בשום מוסכמה אף פעם.

נפטון עם רום שמיים – אלו שיש בהם משהו שאנחנו לא יכולים לנקוב בשמו, יש להם השראה, יכולות אינטואיטיביות נהדרות וקושי מאוד גדול להתאים את עצמם למסגרת שעות נוקשה ועולם שבו השורה התחתונה זה מה שחשוב. אנשים שאי אפשר להבין אותם או לסווג אותם בצורה המקובלת.

פלוטו עם רום שמיים אלו אנשים שיכולים לבנות אימפריות, יכולים גם להרוס אותן. יכולת טבעית להגיע למוקדי הכוח האמיתיים. יכולת השפעה על אנשים מאחורי הקלעים לטוב ולרע.

 

קראתם? אהבתם? שתפו למטה בתגובות את רום השמיים האישי שלכם.

עוד מאמרים

דילוג לתוכן